Co można znaleźć w karmie dla psa? Skład suchej i mokrej karmy

Wybór odpowiedniej doskonałej jakości suchej karmy, nie jest wcale takie banalne, jak by się mogło wydawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę elementów, na pewno już zaobserwowaliśmy brak wyjątkowo ważnej informacji, jaką jest ilość każdego ze elementów, jakie znajdują się w karmie. Jest to ważna wiadomość. Większość karm suchego rodzaju jest sporządzana na bazie zboża oraz innych roślin. Jednak tak koty jak i psiny są mięsożercami, zatem powinny być karmione pożywieniem, gdzie kluczowym punktem zdecydowanie jest mięsiwo. Nabywając żywność powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, więc ich dieta wymaga obowiązkowo opierać się na mięsie. Koty nie posiadają konieczności jedzenia węglowodanów.

W karmach dla zwierząt natomiast możemy znaleźć zboża, gdyż są one tańsze od produktów mięsnych oraz utrzymują zmielone części razem, i bynajmniej nie dlatego, że są zdrowym jedzeniem dla gatunku zwierząt mięsożernych. Mięso i tłuszcze winnym być wyłącznie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeżeli nie jest on jednak określony, jakość mięsa również nie może być określona dobrze. Należy więc unikać produktów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób lub też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które mają w sobie sporo mączki roślinnej, ponieważ są to żywnościowe wypełniacze. Jeśli karma już ma w sobie zawierać zboża, to bezwarunkowo musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Jakiekolwiek cytrusy oraz warzywa polepszają wartość, w szczególności jeśli zastępują one zboża w żywności.

co znajduje się w karmie dla psa

Pierwiastki mineralne są także bardzo pomocne, natomiast trzeba mieć zawsze na baczności to, że jedzenie musi zawierać szczególnie dużą zawartość mięsa, którego minerały zupełnie nie są w stanie zastąpić. Z całą stanowczością powinniśmy unikać karm w których znaleźć, można produkty niewiadomego pochodzenia, które nie posiadają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,czy ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne pigmenty oraz substancje słodzące bądź też konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uznawane są za rakotwórcze albo mają zakaz używania w ludzkim jedzeniu, czy w karmie dla piesków, jak BHT, Ethoxyquin i także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą zawierać w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeśli nie są podane przez wytwórcę, nie istnieje wymuszany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, szukać zapewnienia, jakie umieszcza producent o tym że używa jedynie ryb oceanicznych, które nie posiadają sztucznych konserwantów. Należy także zwrócić uwagę na to czy mięcho i tłuszcze są niewiadomego źródła, ponieważ może to być wszystko i z zupełną stanowczością będzie wówczas stanowiło niezmiernie kiepską jakość. Większość z wytwórców nie zamieszcza na swoich pudełkach dokładnych proporcji pewnych składników, mianowicie które trafiają w skład karmy, zatem przeprowadzenie odpowiedniej analizy będzie wtedy polegało na naszej wiedzy. Jeśli chodzi zaś o gotową żywność, mądrzej będzie z naszej strony być bardziej krytycznym, niż wierzyć informacjom w tv lub internecie.