Czy drapaki dla kotów są niezastąpione?

W jaki sposób dobrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie pupila, potrzebujemy mieć świadomość, iż drapanie to wówczas jego własny nawyk i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezwartościowej tkanki. Jeżeli Twój kotek ma smykałkę do drapania różnych domowych powierzchni, takich jak drzwi oraz sprzęty, rozwiązaniem może stanowić dobrany do jego potrzeb drapak.
Jedne typy różnią się od siebie wyglądem, wielkością i dodatkowo użytecznością, zaś wybór istnieje naprawdę spory. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są powszechne zasady dobierania tego rodzaju akcesoriów także w jaki sposób dokonać dobrego wyboru.

Przede wszystkim niezmienność.

Kot skrobiąc pazurki wykorzystuje do tegoż znaczącą część własnej siły, oraz ciało krzywi w głęboki łuk. Takie zachowanie wpływa, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim trwały, tak żeby nie zagroził naszemu kotu. Doskonałym wyjściem są np. moduły przywiązane do ściany, które przetrzymują wielki nacisk i dodatkowo stanowią wspaniałą ofertę, nawet dla dorosłych kotków. Szukając drapak zbadaj, czy jest podparty na twardej podporze i także czy część dolna dokładnie przystaje do podłogi.
Dokonując wyboru weź pod uwagę wymagania producenta, co do tego, dla jakiej wielkości pupila adresowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże większy nacisk wywrze podczas wycierania pazurków, zatem drapak dla kota powinien być prawdziwie bezpieczny.

Dostosowana wielkość

Obojętnie od tegoż, czy zakupujesz drapak w markecie stacjonarnym, lub zamawiasz go online, pamiętaj aby przystosować jego wymiary do gabarytów Twojego kota. Wielkość winna być dobrana do wysokości kota, właśnie żeby mógł on naprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciałko. Koty rasy dużej chcą dodatkowych, wielkich wyposażeń, które spełnią ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się tradycyjnym produktem; możemy też dobrać drapak, który będzie rósł razem z nim.

Jakość a wykorzystane środki

Skoro drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być wyprodukowany spośród znakomitej klasy produktów. Znakomicie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który dobrze toleruje kontakt z kocimi pazurami. Taki zestaw obicia pozwoli na to, że na przedmiocie nie będą się kumulować kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych jest sporo różnych modeli drapaków w przeróżnej formie. Te najnormalniejsze to deska osłonięta specjalnym sznurkiem, super ekskluzywne wykonane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Są także drapaki, wykonane tak, żeby spełniać jednocześnie
funkcję legowiska i które obite są mocną, lecz lekką gąbką.
zamów drapak tutaj https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być zarówno piękny, jak i funkcjonalny. Taki przedmiot może zostać ozdobą mieszkania i także wspaniałym placem zabaw dla naszego pupila. Znacznie rozbudowane są tzw. kocie wieże, które umożliwiają zadbać o pazurki, lecz są również łóżkiem i miejscem do zabaw. Takie podejście znakomicie sprawdzi się, jeśli masz parę kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki równocześnie, a nawet stosować drapak do wspólnych zabaw.
Duży wybór rozmiarów, kształtów i odcieni sprawia, iż dowolny właściciel kotka odkryje w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego wymagania i wywoła radość kotka.