Czy należałoby kupić zabawki dla kotka? Gdzie prawidłowo jest kupić?

Drapak dla kota – dlaczego jest niezbędny?

Prawdopodobnie każdy chociaż raz zauważył kotka który napiętymi łapami drapie pewien przedmiot. W domu najczęściej ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, a chociażby dywan. Stwierdzamy wówczas często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna spośród codziennych czynności, którą musi wykonywać każdy duży kot. I nie chodzi tutaj wcale o ostrzenie szponów, bo pazury każdy kotek ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym pupil oznacza swoje terytorium. Pozostawia również ślady pazurów na przedmiotach, również w charakterze zakomunikowania, że to jego teren. Jeśli kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest więc to dla nas znak, iż coś go trapi Drapak dla kota postawiony w pomieszczeniu pozwoli ustrzec przed zniszczeniem nasze fotele.
zobacz najatrakcyjniejsze kocie zabawki https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka zapewniają naszym kotkom komfort, są wielce przydatne zwłaszcza kotom żyjącym zwykle w domu.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Kot rozciąga mięśnie, a na nadzwyczaj rozbudowanych drapakach ma szansę do wyjątkowo trudnych zabaw. Prawidłowo jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, ażeby ochronić przed podrapaniem meble lub wersalkę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Przeważnie koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają właściciele, stąd ofiarą może paść wersalka w salonie. Kotki ubóstwiają również oznaczać swoje otoczenie obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać dowolne obce zwierzę, na przykład wyjątkowego kota.

Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najpiękniejsze, ustawione w koszmarnym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów dobrać?
W sprzedaży są dostępne różne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest niewrażliwy na zniszczenia i może służyć kotu jak bezpieczne środowisko do drzemki. Jest więc to najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są też drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, postawionego na podstawce prosto lub skośnie, oplecionego tkaniną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, gdy są nadzwyczaj rozbudowane, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na ziemi albo być umocowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów dostępne są w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt również dla hodowli, a także drapaki wodoodporne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest niesłychanie bogata, mają one najróżnorodniejsze kształty, posiadają różnorodne funkcje oraz akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym stylem tudzież upodobaniami kota. Jeśli pupil lubi więcej odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeżeli jest aktywny i lubi skakać, zapewne ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie