Czy pies może być weganinem lub wegetarianinem?

Co rzekniecie na czworonoga, który będzie pałaszował zboża, cytrusy, warzywa a nie ma mięcha? Czy to niemożliwe? Niemniej będzie to możliwe, psy również mogą być weganami.

Niechybnie psina wegetarianin brzmi dla wielu pań kuriozalnie. Aczkolwiek wegetarianizm oraz weganizm zdobywają coraz więcej miłośników. Ciężko się temuż dziwić w czasie, kiedy okaże się, że pan jest fanatycznym wrogiem spożywania mięska. Zatem chciałby, żeby jego czworonożny przyjaciel też karmił się wyłącznie produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Psy w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile mruczki potrzebują zjadać mięcho o tyle psiaki są w stanie bez niego się obejść. Choć dużo lekarzy nieprzychylnie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to generalnie nie ma przeciwwskazań, żeby taką reformę przeprowadzić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Szczególnie tego, że piesek nie będzie miał przekazanych wszystkich elementów w odpowiednich proporcjach. Niewątpliwie takie ryzyko istnieje, jeżeli menu będziemy układać osobiście oraz nie będziemy posiadać wystarczającego doświadczenia. Ale jeśli będziemy w stanie przyrządzić dietę trafnie zbilansowana można oczekiwać, że fajnie się sprawdzi i pieskowi nic się nie stanie.

pies wegetarianin

Żywność wege bez kłopotu będzie można zakupić w internecie, wielorakie produkty tego rodzaju mają w swoim wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom jarska żywność nie jest też nadzwyczaj kosztowna – worek, który obejmuje jakiś 12 kg będzie można kupić za około 150 złotych więc za tyle ile kosztuje strawa wysokiej marki w sklepie tradycyjnym.

Niejednokrotnie oferowanie takiej karmy to efekt woli właściciela, co jest podyktowane jego przekonaniami. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy taki pokarm jest dla pieseczka ratunkiem. Najczęściej będzie to połączone z awersjami, czasem pupilka uczula najpierw wieprzowina, później mięso z kuraka, wołowina albo ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce zawsze wywołuje alergię. W takich okolicznościach karma jarska nie będzie zachcianką, natomiast to jedyny środek na to, aby pies był odporny.
Czworonóg weganin! Zagrychy bez mięsa

Obojętne czy żywi się żywnością wege czy mięsną to i tak będzie można podawać psinie wegetariańskie zagrychy.
Jarzynowe zakąski dla zwierzaków

Pies weganin z satysfakcją pochrupuje marchew. Tak naprawdę właśnie jej miły zapach będzie powodował, że jest wówczas dla psiska interesujący element oraz będzie po niego ochoczo sięgał. Także smaczne będzie też dobrze przyswajalne puree z dyni, które świetnie się sprawdzi również będzie można je podawać psiskom. W diecie zwierza pojawiać się może także kisiel z siemienia lnianego, który dostarcza ważne kwasy tłuszczowe omega3. Cennym składnikiem będzie także brokuł, z którego stworzyć można jadalną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co bardzo istotne to jednocześnie będzie tam mała liczba kalorii. Takim zdrowym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą również buraki, jakie będzie można oferować w formie buraczanych wiórków.