Najaktualniejsze urządzenia dla małego psa. Obowiązkowo kupuj legowisko dla dużego psa

Sportowe szelki dla pieska

Z psem potrafimy uprawiać różnorodne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze albo hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu wyczynowy wysiłek, biegać albo jeździć na rowerze możemy z pieskiem rekreacyjnie. Do tego pomocne będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psów zawierają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, i krajowy producent Sali. Specjalne, sportowe szelki dla czworonoga wykonane są tak, aby umożliwić pieskowi komfort podczas treningu.
Do mniej męczących sportów można używać szelek dla psa zaprzęgowych, ale lepiej jest wykorzystywać specjalistyczne szelki przeznaczone do biegania z psiakiem bądź przejażdżki na rowerze.
https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html kup teraz psie legowisko

Firma Non-stop Dog Waer robi oprócz specjalistycznych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorakich sportów biegowych. Są więc to szelki perfekcyjnie przystosowane do sylwetki czworonoga, umożliwiają ochronę szyi oraz pleców. Nie zsuwają się w czasie biegu i dodatkowo nie powodują zranień. Szelki dla pieska Line mogą być używane dodatkowo na co dzień, zwłaszcza do długich spacerów. Są to wówczas szelki nadające się doskonale do dogtrekkingu.
Kolejne sportowe szelki dla pieska to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Jest to wówczas złączenie klasycznych szelek modelu guard i uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psiaka również przyzwoicie sprawdzają się w dogtrekkingu, tymczasem wolno ćwiczyć w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można szczególnie dobrze dostosować do wymiarów czworonoga, posiadają dwa elementy regulacji. Szelki rozdzielają linearnie siłę, z jaką psiak szarpie, pozwalając mu na lekką i także skuteczną pracę oraz swobodę manewrów. Szelki dla psa Speed są komfortowe i także łagodne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, służy do mocowania psa na spacer, drugie do przyczepiania w czasie biegu, jazdy na rowerze czy długiej wędrówki.

Firma Sali tworzy też tradycyjne szelki dla pieska „norweskie”, które też sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z psem. Poświęcone są dla psów, które za mocno nie ciągną i dodatkowo doskonale reagują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla pieska sportowe to wówczas też Front Range marki RUFFWEAR. Są to wówczas też wielofunkcyjne szelki, wolno zakładać je psu na regularne spacery, oraz również stosować przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są proste w regulacji i dodatkowo bezpieczne, ich zaletą jest dodatkowo ekspresowe i dodatkowo lekkie zakładanie i także ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co wzmacnia bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jeśli chcemy uprawiać sport z psem potrzebujemy kupić dla niego właściwe, użyteczne i dodatkowo dostosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla czworonoga.