Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest świetną okolicznością, żeby dać czas waszemu pupilowi. Podróż razem z ulubionym zwierzakiem to rewelacyjna okoliczność, by zrelaksować się, jednocześnie ofiarując psu chwilę. W letnie miesiącetrzeba myśleć o kleszczach, gdyż nasze psy są na nie podatne. Rasy, które potrzebują sporo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze wyróżniają się długotrwałą skutecznością i niewysoką ceną. Są produkowane dla psów różnych gabarytów, dzięki czemu bez problemu znajdziemy średnicę dopasowaną do wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi albo lekami na kleszcze. Syntetyczne odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do wagi zwierzaka, należy więc przeczytać przed zakupem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie przeciw kleszczom i na pchły, więc zapewniają wszechstronną opiekę psiaka. Obroża dla psa jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa niebezpiecznych chorób, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością buszujące w zaroślach, takie jak labradory, wymagają zwiększonej ochrony w formie preparatów na kleszcze, gdyż zarażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi zagrożenie utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, przez co umożliwia ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie wymagana jest specjalna profilaktyka, na przykład w postaci kropli mających preparat na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Aby zabezpieczyć naszego psa podczas wakacyjnej wycieczki warto sprawić sobie skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

legowiska dla psów