Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryta (występuje też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety różnią się tym, gdyż dla ilustracji kuwety zadaszonej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, jakie lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie akceptować je, choć większość akceptuje, ale widnieją wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Należy zapamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Określone z nich są wyposażone w ramkę, żeby łatwiej podtrzymywać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które naprawdę brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w wykrywacz ruchu. Po porze, który został przez nas ustawiony, bądź po okresowości, kocia toaleta samoistnie uruchamia mechanizm, który zamiata zanieczyszczenia do pojemnika, alboż do ścieków. W budowie bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość zlatuje w kierunku dołu. Ten typ kuwety figuruje w dwóch podkategoriach – w jakich można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które na okrągło sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, że może wytwarzać uciążliwość przy wejściu. o ile kotek już osiągnie 12 tydzień życia, można zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, stąd to, ażeby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kotek lubi rozkopywać i zagrzebywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, ale było u góry napisane – należy uważać, iż określone kocięta mogą nie akceptować takich kuwet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, iż kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w którym można ustawić wewnątrz kuwetę, skoro nastąpi taki przypadek, albowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Powinno się również zaopatrzyć się w dodatki, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

furminator dla kota