Szelki dla psa – co wybrać?

Szelki dla psa stały się ostatnio bardzo popularne. Nie ma się co dziwić – jest to rozwiązanie bardzo wygodne zarówno dla właściciela jak i dla samego psa. Często wybierane są zamiast obroży. Czym kierować się podczas wyboru i co tak naprawdę mamy do wyboru? O tym w poniższym tekście. 

Dla jakich psów szelki będą dobrym rozwiązaniem?

Szelki są bardzo dobre dla tych psów, które nie lubią obroży. Są psy, które naprawdę nie tolerują obroży – oczywiście, jeżeli się im ją zakłada, nie mają szans i ją noszą, jednak na pierwszy rzut oka widać, że obroża nie jest dla nich. Jeżeli widzisz, że Twój pies męczy się w obroży, spróbuj założyć mu szelki dla psa.

Innym rodzajem psów, dla których szelki mogą być dobre, są te psy, które niespokojnie zachowują się na smyczy. Jeżeli pies się wyrywa i nie lubi smyczy, dobrym rozwiązaniem są szelki dla psa.

szelki dla psa

Szelki dla psa nie tylko na spacer

Szelki dla psa przydają się nie tylko na spacery. Szelki można stosować podczas jazdy na rowerze, kiedy chcemy zabrać ze sobą psa. Szelki są też powszechne wśród psów zaprzęgowych. Ze względu na cel stosowania, można podzielić szelki na:

– szelki spacerowe,

– szelki sportowe,

– szelki profesjonalne,

– szelki do samochodu.

Szelki dla psa są świetnym rozwiązaniem dla zastosowań sportowych. Doskonale sprawdzają się szelki, które mają specjalne zapięcie samochodowe. Bardzo dużym plusem szelek dla psów jest to, że są one bardzo zdrowe dla psów. Stosując je nie trzeba martwić się o przyduszenie psa czy też  o uszkodzenia karku. Niestety, trzeba pamiętać o tym, że wiele osób wybiera obroże ponieważ są tańsze niż szelki dla psa. Problemem może okazać się również dobór odpowiedniego rozmiaru. Jednak, jeśli znajdziesz dobry sklep zoologiczny, na pewno dostaniesz w nim wszystkie instrukcje, w jaki sposób dopasować najwłaściwszy rozmiar szelek dla Twojego psa. Kupując szelki należy szczególną uwagę zwrócić na materiał z jakiego są wykonane, a także na zapięcie.

Czy wybierzesz szelki dla psa czy nie, to zależy już od Ciebie. Jednak, na pewno powinieneś spróbować takiego rozwiązania.