W jaki sposób dobrać odmianę dużego psa dogodną dla Ciebie?

To, że czworonóg jest najodpowiedniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyskusji. Niniejszy futrzasty przyjaciel, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i realia, w których rezyduje. Dla niego liczy się jedynie łaskawe spojrzenie oraz dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Gdy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy rozważają zakup bądź adopcję psiaka, bardzo często choćby nie zastanawiają się nad wyborem tej świetnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i dodatkowo sposobowi życia. Wygląd psiaczka i jego słodki pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem czarujący psiak niezwykle łatwo dorasta i właściciel nawet nie ujrzy, w jaki sposób zamienia się w dużego psa, którego obraz nie zawsze odpowiada oczekiwaniom właściciela. Dzieje się tak, kiedy piesek zostaje wzięty jako szczeniak, natomiast pochodzenie jego rodziców nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak duży pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego cudownych oczek i dodatkowo oryginalnego pyszczka.


Aktywny psiak oraz leniwy człowiek


Zamierzając się na posiadanie psiaka, wypada dobrze zapoznać się z jego rasą, by razem z nim tworzyć spójny i silny związek. Psiska wymagające multum ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się spokojne, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, trzeba mieć świadomość, iż to niesamowicie ruchliwe zwierzaki, które wymagają długich spacerów i także niezliczonych atrakcji ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły środowisko, w jakim przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego zwolennicy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w ręku powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies ochronny czy do towarzystwa?


Jakikolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie ustalić swoje oczekiwania w stosunku do nowego pieseczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, znakomicie sprawdzą się tutaj psy małe, które łatwo pomieszczą się w każdym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne rozmiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wakacji.

Natomiast niewielkie pieski pomimo swojego pięknego wyglądu, nie dostarczą komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wywołają niepewność oraz obawy przed nieznajomymi, efektywnie ich odstraszając. Jeśli w mieszkaniu przebywają małe dzieci, których zachowanie niejednokrotnie bywa nieprzewidywalne, lepiej nie decydować się na psa obronnego, bowiem niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i wagę.

Pies zaczepny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które chce od właściciela przedstawiania adekwatnych dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący wymagają dobrej tresury już okresie szczenięcym i umiejętnego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy szczególnie dokładnie zapoznać się ich rasami, aby trafnie dobrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i także trybem życia człowieka, bo tylko wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i także obustronną miłością.

hurtownia zoologiczna online