Zakup silikonowy żwirek dla własnego kotka. Czemu warto go pozyskać?

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotka to wówczas niezastąpione oprzyrządowanie kuwety. Istnieją różnorakie typy żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich przydaje się zarówno do kuwety odkrytej, jak i osłoniętej. Żwirek dla kotów posiada taki brak, że niestety nie można do końca uniknąć jego rozsiewaniu niedaleko kuwety i noszeniu po mieszkaniu przez pupila.
idealny żwirek do kuwety dla twojego kota zobacz koniecznie https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotów?

Lekko jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piach. Jednakże na rynku są widoczne różnorodne żwirki dla kotka, dużo dostępniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają pospolity piasek. Są nieodzowne dla pupilów, które niejednokrotnie idą na zewnątrz i dodatkowo uwielbiają ryć w ziemi. Takie kotki muszą posiadać w kuwecie coś znajomego.

Tymczasem taki żwirek dla pupila znacznie niespodziewanie zaczyna odstraszająco pachnieć, bowiem niestety nie ma szansy rozdzielenia żwirku zabrudzonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy posiada strukturę małych kamyczków. Im owe kamyczki są cięższe, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Aczkolwiek tenże większy i także grubszy jest niewiele użyteczny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się grudka, którą można sprawnie usunąć z kuwety bez potrzeby zamiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe bądź zapachowe. Zbiór zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, wspaniałe żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe wstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać nieczystości na bieżąco, i cały żwirek podmieniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kota jest niesamowicie funkcjonalny.

Jak go używamy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym lokum, aby woda z moczu nieskomplikowanie wyparowała. Niesłychanie renomowane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy jeszcze drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wydalać go do ubikacji. Taki żwirek bezbłędnie zobojętnia zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą stanowi to, że najbardziej ze wszelkich żwirków rozpowszechnia się po domu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie potrzeba czyścić po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery zapachu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specyficzne absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory, jakie wolno instalować w ograniczonej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż posiadają jeszcze zalety oczyszczające.